Fundusze unijne dla miejskich systemów monitoringu wizyjnego |
|
|
|
4 czerwca 2008 |
29 maja, w Katowicach Akademia Monitoringu Wizyjnego zorganizowała seminarium pt. „Możliwości wykorzystania środków unijnych do budowy, modernizacji i zwiększania skuteczności miejskich systemów monitoringu wizyjnego w miastach województwa śląskiego”.
Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło polskimi miastami drogę do rozwoju przy wykorzystaniu funduszy strukturalnych. W latach 2007-2013 ich wysokość osiągnie rekordową wartość na poziomie blisko 70 miliardów euro. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wyposażyć specjalistów z samorządów, straży miejskich i Policji w wiedzę o europejskich źródłach finansowania. Specjalista Akademii Monitoringu - Wizyjnego Szymon Błaszczyk, przedstawił uczestnikom możliwości pozyskania dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na:
- budowę miejskich systemów monitoringu wizyjnego,
- rozwój i modernizację istniejących miejskich systemów monitoringu wizyjnego,
- budowę sieci teleinformatycznych (sieci szkieletowych),
- zwiększanie jakości zarządzania miejskimi systemami monitoringu wizyjnego.
Szymon Błaszczyk - specjalista ds. funduszy europejskich
Przemysław Pierzchała specjalizujący się w problematyce zarządzania miejskimi systemami nadzoru, skoncentrował się na kluczowych czynnikach decydujących o powodzeniu projektu w obszarze CCTV, finansowanego ze środków europejskich, m.in.:
- związkach między komponentami systemu i konieczności całościowego, systemowego podejścia do miejskich systemów CCTV,
- rozwiązaniach najczęściej występujących problemów,
- zarządzaniu informacją i tworzeniu przewagi informacyjnej nad sprawcami zdarzeń,
- pro-aktywnym miejskim systemie nadzoru, który jest skutecznym narzędziem dla zagrożeń i wyzwań, które występują w obszarze bezpieczeństwa miasta.
Przemysław Pierzchała - specjalista ds. zarządzania systemami monitoringu wizyjnego
nadkom. Andrzej Machowski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - gość specjalny, zaprezentował możliwości realizacji wspólnych projektów w obszarze bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego przez urzędy, straże miejskie, Policję i przedsiębiorców w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Uczestnicy seminarium zostali zaproszeniu do udziału w konferencji nt. systemów monitoringu wizyjnego, która odbędzie się jesienią w Katowicach.
nadkom. Andrzej Machowski - Komenda Województka Policji w Katowicach, przedstawiciel programu "Razem Bezpieczniej"
Michał Borzucki przedstawiciel Bosch Security Systems omówił możliwości technologii IP dla miejskiego systemu nadzoru, m.in.:
- swobodę konfiguracji i rozwoju systemu,
- inteligentne systemy analizy obrazu wspomagające pracę operatorów,
- wykorzystanie sieci szkieletowych.
Partnerzy:
|