Handlowcy tracą rocznie miliony złotych w wyniku kradzieży. Akademia Monitoringu Wizyjnego opracowała nowe szkolenie wyłącznie dla operatorów systemów CCTV wykorzystywanych w sklepach. Jest to pierwsze w Polsce szkolenie, które uczy jak skutecznie, za pomocą kamer CCTV, wykrywać złodziei i przeciwdziałać kradzieżom sklepowym.
Jak wykryć złodzieja? Jak odróżnić go od uczciwego klienta? Sama kradzież trwa krótko i trudno ją wychwycić, ale zachowaniem sprawców rządzi zasada „20 : 80”, która mówi, że 80% zachowań sygnalizujących kradzież jest widoczna na etapie przygotowań i po jej dokonaniu. Na nagraniach ze sklepowych monitoringów można zobaczyć, że sprawcy nieświadomie zachowują się inaczej niż pozostali klienci, m.in. często się rozglądają, zamiast na produkty patrzą gdzie jest obsługa, pozostają w jednym miejscu dłużej niż jest to potrzebne, żeby wybrać produkt. Denerwują się, co sprawia, że zachowują się nienaturalnie – są zbyt rozluźnieni lub przeciwnie, „zamrażają” mowę ciała – ich ruchy są sztywne, blokują niewerbalne sygnały, które naturalnie pokazywane są przez różne części ciała i twarz. Złodzieje działający w sklepach wyróżniają się luźnym lub obszernym ubiorem, który pozwala ukryć skradzione towary. Można ich rozpoznać po czapkach lub ciemnych okularach, które mają utrudnić identyfikację. Po obszernych torbach, w których łatwo ukryć kradzione rzeczy lub osłonić zabieranie ich, chowanie. Podstawą kursu „Przeciwdziałanie kradzieżom sklepowym za pomocą systemu CCTV” jest międzynarodowe szkolenie „CCTV Surveillance and Body Language” - "CCTV Sztuka prowadzenia nadzoru i mowa ciała" opracowane przez dr Craiga Donalda – psychologa i światowego eksperta w obszarze personelu systemów CCTV. Tym samym szkolenie zawiera najlepsze, światowe standardy prowadzenia obserwacji i pozyskiwania materiału dowodowego za pomocą systemów monitoringu wizyjnego.
Podczas szkolenia prezentowany jest szeroki katalog zachowań złodziei w oparciu o nagrania z systemów CCTV zainstalowanych w sklepach.
Szczegółowy program kursu znajduje się w dziale Szkolenia.
W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub 601990340.
|